BĄDŹ LESS’erem

przez Jagna Niedzielska
ZERO WASTE - JAGNA NIEDZIELSKA _01

Każdego miesiąca bądź #lesswaste #lesser ❤️? W każdym miesiącu wprowadź kilka zmian. Na spokojnie. Bez pośpiechu. Nie musisz zaczynać od dziś. Masz cały miesiąc żeby wprowadzić zmiany. Mam dla Ciebie propozycje na styczeń:
.
➡️ zamiast kupować wodę w plastiku. Zainwestuj w przepływowy filtr lub filtr węglowy. Mniej śmieci i więcej kasy. Tym sposobem możesz zaoszczędzić nawet 700zl na rok
.
➡️ wyeliminuj 2 produkty spożywcze opakowane w plastik lub zamień je na te, ktore możesz kupować na wagę do swojego opakowania, lub zamień na te które są opakowane w szkło. Na przykład sery, orzechy, suszone owoce, jogurty, keczup, mleko, etc. .
➡️sprawdź co masz w zamrażarce, zużyj, zrób miejsce na nowe rzeczy i zawieś kartkę na drzwiach lodówki, z informacją co się znajduje w zamrażarce i kiedy zostały włożone zapisane produkty
.
➡️zawieś na swojej skrzynce pocztowej małą naklejkę z informacją „proszę nie wrzucać ulotek reklamowych”. To toby papieru, które są bezużyteczne. Jedna tona papieru to średnio 15 wyciętych drzew. Duza ilość ulotek w skrzynce to tez świetna podpowiedz dla złodziei. Jest to znak, ze od dawna nie ma na miejscu domowników.

0 komentarz
0

Możesz także polubić